“Запоріжжя не райцентр Дніпропетровщини” | Як “Батьківщина” маніпулює питанням децентралізації

Зображення завантажується

Владислав Куценко, що нещодавно очолив партію “Батьківщина” в Запорізькій області заявив, що місто хочуть зробити райцентром. Після цього з’явились борди з написом “Запоріжжя не райцентр Дніпропетровщини”, реклама в Фейсбуці, а також пости на сторінках представників партії. Зокрема, у Віталія Рябцева, що є одним з кандидатів у мери. “Запорізький центр розслідувань” перевірив, чи справді місто можуть приєднати. 

МЕСЕДЖ: “Нищівна адміністративна реформа, яку намагаються реалізувати  «Слуги народу» призведе до того, що Запорізька область як територіальна одиниця, зникне з мапи України. Запоріжжя перетвориться на один з райцентрів великої Дніпропетровської області”.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

ПЕРЕВІРКА 

Адміністративно територіальна реформа – одна з реформ децентралізації, що була розпочата в Україні, ще у 2015 році. ЇЇ головною метою є зміни, що допоможуть збільшити повноваження органів місцевого самоврядування.
В неї закладена “Концепція реформування місцевого самоврядування”, а також Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, Закон “Про утворення та ліквідацію районів”.

В рамках цих положень планують об’єднання територіальних громад, шляхом укрупнення сільських рад, а також збільшити їх повноваження.
В останньому, мова йде про утворення нових районів в кожній області, наприклад, в Запоріжжі утворили п’ять районів, замість двадцяти, що були до цього.

Окремо затвердженно перспективного плану об’єднаних територіальних громад по всіх областях. Зокрема, і для Запорізької області.

Перераховані вище положення є основними в темі децентралізації в Україні. І не в одній з них мова не йде про об’єднання областей.

Висновок. В зазначеній реформі не йде мова про те, щоб об’єднувати області.
Зокрема, щодо реорганізації міста Запоріжжя в райцентр Дніпропетровщини. 
Тобто це маніпуляція. 

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»

Читайте також: Депутати міськради: навіщо вони і що про них треба знати кожному виборцю

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі