Вакцина від грипу не допомагає |МАНІПУЛЯЦІЯ

Зображення завантажується

Вакцина від грипу винайдена майже 80 років тому, а грип й досі продовжує успішно існувати. Такий допис розлетівся Фейсбуком. Цей лозунг прийшов до нас з Америки, де вперше був опублікований на сторінці GZA американського репера. Ми розібралися де приховані маніпуляції. 


Меседж: “Перша вакцина проти грипу винайдена 78 років тому … грип успішно існує і далі”

ПЕРЕВІРКА

Грип – вірусна інфекція, яка вражає дихальні шляхи і легені. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) існує 4 типи сезонного грипу – типи A, B, C і D. Саме віруси грипу A і B викликають сезонні епідемії. 

Перша вакцина проти грипу була виготовлена в 1942 році. В грудні цього ж року  протестували новий шлях імунізації проти грипу, а саме підшкірну вакцинацію, що містить віруси типу А і В. Проте в США вакцина була ліцензована й почала використовуватися для щеплень людей лише ближче до 1945.

Слід зазначити, що головна проблема в створенні єдиної вакцини проти грипу полягає в тому, що вірус постійно мутує. Ще на початку вчені зрозуміли, що склад вірусу грипу змінюється й робить вакцину неефективною. Згідно з дослідженнями саме мутації вірусу унеможливлюють вакцинацію проти кожного штаму.

Наприклад, у 1946 році в результаті вірусної мутації в Австралії з’явився новий варіант грипу, що породило й новий підтип грипу, штам H2N2, який спричинив пандемію, відому як азіатський грип. Пізніше з’явились й інші – свинячий, курячий тощо.

Водночас головною метою вакцинації є захист від хвороб, підвищення імунітету до вірусу та зменшення ризиків для людини. На сьогодні, дослідження показують, що вакцинація зменшує ризик захворювання на 40–60%. Водночас були створені й ліки, які здатні допомогти людині подолати хворобу.

ВИСНОВКИ: 

  • Отже, перша вакцина проти грипу протягом декількох років проходила дослідження й тільки потім отримала ліцензію й була масово розповсюджена. З того часу препарат змінювався, бо сам вірус грипу неодноразово мутував, а жодна вакцина не може бути ефективною проти всіх штамів. Тому допис про неефективність вакцині є маніпуляцією. 

  • До того ж на сьогодні пандемія грипу була подолана, а сама вакцина є доступною для людей й здатна зменшити ризик захворіти на 40-60%
    .

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»

Читайте також: Раніше пенсія в Україні була більшою|Маніпуляція

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі