“В Україні вводять тотальний карантин” | Як партія “Батьківщина” маніпулює темою карантину і обіцяє його скасувати

Зображення завантажується

Партія “Батьківщина” на своїй сторінці в Фейсбук опублікувала відео в якому стверджують, що після виборів вводять тотальний карантин. Політсила проти карантину і висвітлює його суто з негативної сторони, окрім того, розповідає, що зробить медицину безкоштовними, забезпечить дітей вітамінами, а підприємства будуть працювати. 

Теза 1 : “Після місцевих виборів влада знову хоче ввести в Україні тотальний карантин!”
Вердикт: Маніпуляція 
Перевірка
В Україні діє адаптивний карантин, тобто обмеження вводяться тільки в тих регіонах в яких це необхідно. Це дозволяє уникнути швидкого поширення хвороби. Наразі ситуація погіршується, проте тотальний карантин не вводять, бо для цього необхідні окремі показники, що фіксує та підраховує МОЗ. 

Слід зазначити, що в більшості областей країни не вистачає обладнання для лікування хворих на COVID-19, а також місць в лікарнях, тому ігнорування заходів захисту є вкрай небезпечним.

Теза 2: “«Батьківщина» проти такого карантину! В нашому розумінні карантин – це працюючі підприємства, що сплачують податки на медицину та доплати лікарям! Це обладнані лікарні, безкоштовні експрес-тести на дому та доступні ліки! Це відкриті дитсадки та школи, забезпечені вітамінами для дітей.”
Вердикт: Маніпуляція
Перевірка
По-перше, карантин та його правила визначає МОЗ згідно з розробленим у світі алгоритмом, крім того, Міністерство кожного дня збирає дані та обробляє їх. Тож, рішення про ті, чи інші обмеження в регіонах є необхідністю й не приймаються без підстав.

По-друге, в ролику партія підводить до думки, що вона може забезпечити регіон всім необхідним для створення карантину в їх розумінні. Мова йде про доплати лікарям, обладнання, безкоштовні експрес-тести, ліки та вітаміни, безпечне навчання тощо. Але це не є можливим. Почнемо з того, що депутати місцевої та обласної ради не мають повноважень розв’язувати ці питання. Партія голосує або ні за рішення, але не приймає їх одноосібно, тож для забезпечення цим потрібно, щоб депутати з інших партій також проголосували. І найважливіше, на це потрібні кошти, яких у бюджеті міста просто немає.

По-третє, фізично неможливо перебудувати всі клініки та школи так, щоб забезпечити кожного всім необхідним, а отже це просто маніпуляція.

Висновок. Життя та здоров’я людини — найважливіша цінність. Саме тому партія намагається на її тлі переконати всіх, що в її компетенції їх вирішити. Проте ще маніпуляція.

Авторка. Вероніка Хорольська

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»

Читайте також: “Пенсионеры за чертой бедности” | Як партія “ОПЗЖ” маніпулює цифрами на власну користь

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олеся
Гість
Олеся
28.11.2020 00:39

Як повідомили Tvoemisto.tv у Західному регіональному управлінні ДПСУ, наразі вони не мають інформації про карантин, тож не можуть назвати, які пункти пропуску закриватимуть. У департаменті освіти ЛОДА також повідомили, що наразі жодних вказівок щодо карантину не отримували. Додамо, що в Італії, де серед європейських країн найбільше хворих та померлих від коронавірусу, з 10 березня ввели карантин на всій території держави, У Польщі Чехії та Молдові через загрозу поширення інфекції скасували масові заходи, в Ірані на карантин закриють усі навчальні заклади до 20 березня, а між містами встановлюють пропускні пункти. Натомість у Франції заборонили зібрання, у яких бере участь понадосіб. Публічні заходи з великою кількістю учасників скасувала також і Німеччина. У Ізраїлі запровадили обов язковий двотижневий карантин для усіх, хто прибуває в країну.