Сайт Миколаївського центру розслідувань атакували хакери через публікації про Труханова і Ангерта

Зображення завантажується

Сайт Миколаївського центру журналістських розслідувань атакували невідомі і змінили зміст матеріалів про мера Одеси Геннадія Труханова, одесита Олександра Ангерта, якого ЗМІ називають авторитетом, і пов’язаної з ними фірмі “Євротермінал”

Про це повідомили в самій редакції Миколаївського центру журналістських розслідувань.

Втручанню в роботу сайту передувало звернення представників ТОВ “Євротермінал” з вимогами видалити розслідування , в якому розповідалося, як ця компанія, порушуючи законодавство, брала гроші за в’їзд вантажного транспорту в Одеський порт. Засновником фірми є кіпрська компанія «Northington Holdings Ltd». Її кінцевим бенефіціаром вказано Павла Лісіцина, якого пов’язують з авторитетним одеським бізнесменом Олександром Ангертом.

Пізніше представники Олександра Ангерта зажадали у редакції видалити розслідування “З Одеси з грошима “. У матеріалі згадувалося кримінальне минуле мера Одеси Труханова і Ангерта, який, згідно зі звітами італійської поліції, в 90-х очолював злочинне угруповання і торгував зброєю. 

Також на ці публікації неодноразово скаржилися в Google, щоб пошуковик зняв їх з індексації. За такою схемою в 2019 році видалили з пошукової системи критичні матеріали про бізнесменів Олексія Пелипаса і Владислава Чайку, який в 2020 році став депутатом Миколаївської міськради. Для цього на сумнівних сайтах дублювали зміст оригінальних матеріалів Миколаївського центру журналістських розслідувань, а потім подавали скарги про порушення авторських прав.

За словами IT-коордінаторки проекту фонду Internews Europe “Audience Understanding and Digital Support” Наталії Онищенко, яка допомогла редакції відновити захист сайту, хакери скористалися уразливістю системи управління сайтом. Вони отримали доступ до облікових записів користувача, зламали пароль і замінили публікації інформаційним сміттям.

Редакція вже відновила публікації і готує заяву в поліцію.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі