Мы знаем как: маніпуляція та порушення законодавства від “Радикальної партії”

Зображення завантажується

В цьому році в передвиборчих перегонах змагаються багацько партій і одна з них – це “Радикальна партія Олега Ляшка”. У Запоріжжі партія розповсюджує газети, брошури та інші види агітаційної продукції. Одна з таких газет потрапила нам в руки і ми вирішили перевірити деякі обіцянки з неї. 

Теза 1: Равные возможности медицинского обслуживания для всех слоев населения

Вердикт: Маніпуляція

Доказ: З цією тезою все просто. Неможливо створити рівні умови медичного обслуговування для всіх верств населення, бо Україна живе в умовах ринкової економіки і рівень доходів у мешканців країни відрізняється. Завжди будуть люди, які можуть заплатити за кращу палату чи придбати дорожчі ліки. 

Теза 2: Создание рабочих мест для людей с ограниченными физическими способностями

Вердикт: Маніпуляція

Доказ: Створення робочих місць не входить в обов’язки депутатів місцевих рад.  

Порушення законодавства

Окрім того, згідно статті 18 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” матеріали передвиборчої агітації повинні поширюватись державною мовою.

В законі передбачені і виключення з правил для національних меншин чи корінних народів, коли матеріали можуть розповсюджуватись їх мовами, але з обов’язковим дублюванням державною мовою.

Щодо газети від “Радикальної партії”, то вона розповсюджується російською мовою, хоча назву має українською. Росіяни вважаються національною меншиною в Запорізькій області і мають свої організацій, тому агітація може розповсюджуватись російською, але вона повинна мати дублювання державною мовою. Однак на руки нам дали тільки російський варіант. Також в агітаційній палатці нам сказали, що українського дублювання не було, газети тільки російською мовою. До речі, нова газета також російською мовою.

Висновок: У статті від “Радикальної партії”, в якій партія представляє свою програму, ми знайшли тільки пару маніпуляцій і порушення законодавства. Всі інші тези відповідають дійсності та повноваженням депутатів місцевих рад. 

Катерина РОЖДЕСТВЕНСЬКА

Ця стаття була представлена “Запорізький центр розслідувань” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі