Карантин понад 40 днів – порушення законодавства й меднорм| Маніпуляції і неправда

Зображення завантажується

Карантин може тривати не більше 40 днів, а порушення цих строків суперечить меднормам та закону, а отже має юридичні наслідки. Саме так вважають автори дописів у Фейсбуку, а ми перевірили чи справді це так.

Меседж 1: “Карантин от “смертельной эпидемии” по медицинским нормам, может вводиться на срок до 40 дней.”

Карантин – проміжок часу, протягом якого людина чи тварина, яка має хворобу, або може хворіти на неї, повинна перебувати подалі від інших, щоб запобігти поширенню хвороби. 

Терміни карантину визначають в залежності від особливостей тієї чи іншої інфекції, вірусу, хвороби, тобто він може бути понад 40 днів, а може бути навпаки менше. 

А ось історично перше значення слова «карантин» походить від італійського слова “quaranta giorni”, що в перекладі означало «час, що триває сорок днів». Однак, на сьогодні історичний контекст ніяк не впливає на закон чи медичні норми. 

Месендж 2: “Эпидемии и болезни нет”

На 21 грудня 2020 року, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від коронавірусу померло понад 1,69 мільйони людей, водночас захворіло на Covid-19 понад 75,7 мільйонів. 

Месендж 3: “Большинство переболело им легко и без последствий для здоровья. Средняя смертность от этого вируса в мире 75 лет”  

По-перше, на сьогодні немає статистики чи готових досліджень, щодо того скільки людей перехворіли в легкій або складній формі й які наслідки були для них після. 
Однак як відомо, хвороба впливає на якість життя людини й має низку симптомів та  наслідків. Зокрема, ураження органів, втрата можливості відчувати запахи та смак, психічні порушення тощо. 

По-друге, показники, щодо смертності серед вікових категорій неоднозначні, бо зазнають постійних змін. Пов’язано це з постійними мутаціями вірусу. Наприклад, якщо на початку в більшості хворіли літні, то на сьогодні хвороба є небезпечною для всіх груп. За останніми даними в Україні, серед захворівших 37% складають люди від 30-49 років, 11% віком від 18-29.

Водночас найбільший відсоток померлих у віковій групі 60-69 (31,1% від усіх померлих). 

ВИСНОВКИ:

Отже, період карантину може тривати понад 40 днів. Загалом, його терміні варіюються в залежності від різних чинників. Covid-19 проблема не стільки, через високий рівень смертності, як намагаються наголосити більшість фейкомейкерів, а  через відсутність лікування та вакцини, а також негативний вплив на організм.

Читайте також: Дочка покойного министра МВД проиграла, пытаясь отсудить у запорожского экс-губернатора 100 тысяч долларов

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі