Чи легко вас надурити українському політику? ТЕСТ
Партії постійно щось обіцяють – і на виборах, і після них. Але не завжди їхні обіцянки відповідають реальності. Іноді настільки не відповідають, що це вже смішно.
Наш тест базується на обіцянках минулих місцевих виборів – які були в програмах чи агітації. І на тому, як взагалі працює місцева влада, що вона може, а що ні.
Проходьте наш тест – він і веселий, і корисний. Він додасть вам і доброго настрою, і нових знань!
Єдина підказка – обіцянки партій взяті з передвиборчих програм чи агітації, але з реальністю і/або з українським законодавством вони геть не корелюють, майте це на увазі. )))
Оплачені за рахунок депутатського фонду подарунки для школи фінансуються з:
Депутатський фонд – це частина міського бюджету, який формується саме з грошей платників податків, і яким депутат може розпоряджатися – поставити нові вікна в якомусь будинку, чи нові тренажери на спортмайданчику школи, або просто дати матеріальну допомогу нужденним. Але усе одно це бюджетні кошти, гроші тих, хто сплатив податки. Так, депутат може подарити щось для школи за свої кошти, кошти рідної партії – але це буде вже не депутатський фонд
На місцевих виборах в Запоріжжі Партія Шарія обіцяла оголосити територію Запоріжжя зоною, вільною від:
В передвиборчій програмі Партії Шарія на Запорізьку міську раду була саме обіцянка «Оголосити територію Запоріжжя зоною, вільною від «медичної реформи» Супрун». Цікаво, що в програмі на обласну раду аналогічних планів «звільнити область від Супрун» не було.
Як депутат місцевої ради може вплинути на розмір пенсії?
Місцева влада може звертатись до центральних органів державної влади, офіційно, на вищому рівні, висловлюючи волю своїх виборців. Центральна влада – Кабмін, Генеральна прокуратура, інші, - мають розглянути звернення і дати аргументовану відповідь, чому «так» або чому «ні». Розмір пенсій та їхній порядок нарахування визначаються саме центральною владою – Верховною Радою, Кабміном і безпосередньо Пенсійним фондом. Місцева влада, якщо в неї є багато зайвих грошей, може встановити пенсіонерам з місцевою пропискою якісь надбавки і доплати – але це вже буде не пенсія, а місцева соціальна допомога.
На місцевих виборах в Запоріжжі «Європейська солідарність» обіцяла ухвалити рішення, яке б надавало перевагу:
У своїй програмі «Європейська солідарність» наполягала «щоб пріоритети в підрядах надавались місцевим підприємцям, а запоріжці отримували нові робочі місця». Що призвело б до порушення законів про закупівлі, стало приводом для нескінченних скарг в антимонопольний комітет і просто б спричинило великий скандал. Надавати перевагу місцевим кандидатам на керівні посади – це порушення законів про державну службу. І так, лише комунальні підприємства при наборі нових працівників могли б зазначити, що будуть раді бачити місцевих студентів. Але погодьтесь, це не такий вже бонус, щоб писати про нього у передвиборчу програму)))
Яку заробітну плату чи компенсацію отримують депутати міської ради за свою роботу депутатом?
Отримують зарплатню лише депутати Верховної ради. Місцеві депутати не отримують нічого за свою роботу. Раніше вони ще могли розраховувати на компенсацію за свій робочий час, витрачений на депутатські функції. Але ця норма виявилась такою складною і незручною у розрахунку і виконанні, що її врешті-решт скасували.
На місцевих виборах на Запоріжжі «Батьківщина» обіцяла боротись з:
Усі ці месіджи Батьківщина використовувала у своїй передвиборчій боротьбі. Єдиний нюанс – про приєднання до Дніпропетровщини, боротьбу з наливайками й закладками було написано у офіційніх програмах до міської й обласної рад. Про боротьбу з гральним бізнесом не було написано, але по всій країні місцеві ради там, де Батьківщина могла проштовхнути необхідне рішення, забороняли облаштування азартних ігор на комунальній нерухомості. Незважаючи на придатність цієї нерухомості до ліцензійних вимог грального бізнесу.
«Поганого депутата» можна відкликати, якщо
Остання редакція закону «Про статус депутатів місцевих рад» була у липні 2020 року і стосувалася змін, які дозволяють припинити функції депутата місцевої ради за народною ініціативою. Таке відкликання можуть ініціювати як виборці, так і місцевий осередок партії, від якої обирався депутат. Але якщо партії зробити це набагато простіше – провели конференцію та виключили – то прості виборці мають пройти багато етапів та зібрати повну виборчу квоту голосів за відкликання.
«Опозиційна платформа – За життя» на виборах в Запоріжжі обіцяла «забезпечити гідну оплату праці»:
Місцева влада може встановити різні доплати та премії усім, хто отримує зарплатню з міського бюджету. Це і посадовці, і лікарі-вчителі. І навіть робітникам комунальних підприємств можна, хоча й вони й отримують гроші не з бюджету, або не напряму з нього. Але ОПЗЖ обіцяли «гідну оплату праці» просто всім працівникам, не уточнюючи, кому саме – а значить, ще й робітникам приватних підприємств, або тим, хто отримує зарплатню з державного бюджету. Ця обіцянка не є коректною для місцевих виборів. Не робіть так, як будете самі балотуватись
Як мер може залишитись без посади?
Усі ці варіанти вірні. Взагалі, у 79-тій статті ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" є ще низка приводів для припинення повноважень мера, але вони більш «природні» - смерть, зникнення, заява «за власним бажанням».
Фінальне питання! Партія «УДАР» на виборах в Запоріжжі обіцяла реформувати:
Усі ці сфери відносяться до компетенції Кабміну, Верховної Ради, й місцеві ради не можуть займатись реформою таких галузей . Але треба обіцяти щось, що ближче до народу. Податки, мита, енергетика – це більше для бізнесу. А пересічним громадянам треба про пенсії.
Який ваш вік?
Дякуємо за відповідь! На це запитання не може бути невірної відповіді, але наш сайт відмовляється це визнати 🙂 Це "технічне" питання для збору статистики, ваш результат воно не погіршить!
В якому місті ви мешкаєте?
Дякуємо за відповідь! На це запитання не може бути невірної відповіді, але наш сайт відмовляється це визнати 🙂 Це "технічне" питання для збору статистики, ваш результат воно не погіршить!
Share your Results:
___________________
Як можна віддячити нам за нові знання і декілька ваших посмішок? Ми будемо вдячні, якщо ви заповните типову анкету, яку ми просимо заповнити всіх учасників наших заходів. Нам НЕ ПОТРІБНІ ваші персональні дані або дані вашого профілю в Фейсбуці (які, до речі, ви лишаєте різним рекламодавцям щоразу, як проходите тест “Який ви метелик/автомобіль”). Але нашим партнерам по проекту (див.дисклеймер унизу) цікаво знати, які люди цікавляться політикою і намагаються в ній розібратися. Так, це про вас! І ще раз, ми дуже вдячні, що ви пройшли цей тест)).
Текст – Сергій Сидоров і Юрій Сидоров
Колажі – Наталія Лобач
Цей тест був наданий ГО «Запорізький центр розслідувань» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Зміст тесту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Обговорення