Буряк і депутати «Єднання»: Що робили і що казали про мера сьогоднішні прибічники

Зображення завантажується

Міський голова – це не тільки людина в кріслі, це ще й люди довкола нього. Депутати міськради, що зібрались в «Єднання Володимира Буряка» і хочуть переобрання, виявили неабияку політичну гнучкість. Крім огляду їхніх дій, ми також зібрали  їхні вислови про сьогоднішнього очільника за попередні роки каденції – щоб містяни розуміли, кого обирають. 

Претензія нинішнього міського голови Запоріжжя Володимира Буряка на ще один термін вже давно не була секретом. Хоча формально від зафіксував це своїм  дописом у Фейсбуці лише у липні. Окрім цього, публічно легітимізував свою однойменну партію “Єднання” (повна назва: “Партія Володимира Буряка. Єднання”). За його словами це “партія запоріжців”, а його ім’я у назві партії, цитата: “означає, що я ставлю свій підпис під кожним із кандидатів”.

Про створення партії (точніше перейменування однієї з численних партій, які існують на папері) стало відомо ще в лютому з державних реєстрів. Тоді ж в міській раді оголосили про створення однойменного міжфракційного об’єднання. І саме члени цього об’єднання до формального старту виборчої кампанії були публічним локомотивом неофіційної агітації Буряка.  

У циклі статей ми розкажемо під ким з запоріжців поставив свій підпис Володимир Буряк. Перша частина стосуватиметься керівництва партії, а також нинішніх депутатів Запорізької міськради, які таки увійшли до групи “Єднання”. Друга частина стосуватиметься всі інших кандидатів від “Партії Володимира Буряка. Єднання”. 

Тож.

Головою партії “Єднання” у реєстрі значиться Олександр Коваленко – це головний редактор КП “Муніципальна телевізійна мережа” (комунального телеканалу “Z”). До цього Коваленко відповідав за зв’язки з громадськістю у КП “Наше місто” та Запорізькій ОДА. Також працював головою обласної телерадіокомпанії “Запоріжжя”.

Першим заступником голови партії є нинішній депутат – Геннадій Наумов. Початково він був членом фракції “Укроп”, але вийшов з неї у 2018 році (про причини не повідомляв) і нині позафракційний. Геннадій Наумов тривалий час працював у банківській сфері, і вказувався радником заступника голови правління одного з банків. Також Наумов має третину у адвокатському об’єднані.

В одному з інтерв’ю від 2017 року Геннадій Наумов на питання журналіста “Буряк – це добро чи зло” відповідав:

“- Так нельзя сказать. Вопрос в том, на своем он месте или нет. Получается у него или нет. Мне не нравится, что реальных реформ никто не проводит. Коммунальные предприятия работают не эффективно, и ничего не делается, чтобы они работали эффективно. Не хотят даже создать наблюдательные советы. Есть депутатские комиссии, но я не считаю, что они эффективные. Я входил в несколько депутатских комиссий и больше ни в одну депутатскую комиссию, скорее всего, не войду”.

“… Потому, что в них происходит политическое рейдерство. Во все комиссии, созданные за последнее время, напихали большинство депутатов от “Оппозиционного блока”, а те зачастую вообще не ходят или ни с чем не соглашаются. Таким образом комиссии просто дискредитировали”.

Також, відповідно до даних руху “Чесно”, Геннадій Наумов пропустив більше половини засідань у міській раді.  

Заступником голови партії “Єднання” значиться Андрій П`ятницький помічник міського голови Запоріжжя. Раніше він працював заступником начальника Управління юстиції у Запорізькій області і начальником Управління державної виконавчої служби у Дніпропетровській області. 

Тепер детальніше про склад  міжфракційної депутатської групи Володимира Буряка “Єднання”. 

У групу входить 17 депутатів міськради від різних фракцій: “Опозиційний блок”, “Укроп”, “Блок Петра Порошенка”, “Самопоміч”; та позафракційні. Тож для зручності розглянемо цих кандидатів у розрізі фракцій, які вони як депутати представляють нині.

Фракція “Опозиційний блок”

Ця фракція була наближена до Володимира Буряка і вагому частку в ній складають вихідці комбінату “Запоріжсталь” (та інших підприємств з групи “Метінвест” Ріната Ахметова), де нинішній міський голова працював головним інженером.

Втім, нечисленні депутати-“оппоблоківці”, які напряму вирішили піти на вибори з міським головою, переважно представляють комунальну сферу, а не заводську. І це як підтвердження  численних чуток про розрив стосунків (принаймні серйозну зміну розподілу акції в проекті “мер Запоріжжя Володимир Буряк”). 

З трьох депутатів лише один – Олександр Ніколаєнко – тривалий час працював на ПАТ “Запоріжвогнетрив” (разом з “Запоріжсталлю” входить у холдинг “Метінвест”). Вже у 2016 році він очолив КП “Наше місто” Запорізької міськради. У 2019 році став помічником Володимира Буряка та зайняв посаду керівника Вознесенівської районної адміністрації у Запоріжжі, де працює і зараз. Варто додати, призначення саме помічників на керівні посади дає можливість меру обійти конкурсну процедуру. 

За час керівництва Олександром Ніколаєнком КП “Наше місто” чималу частку підрядів без конкурсу отримали фірми з орбіти “Запоріжсталь”, зокрема, – ТОВ “Смарттек”, яке нині фігурує у кримінальному провадженні щодо встановлення неякісних насосів у житлові будинки.

Також Олександр Ніколаєнко як депутат надавав своєму помічникові гроші зі свого депутатського фонду. 

Ще один депутат з фракції “Опозиційного блоку” Володимир Полухін – з 1972 року працює у сфері освіти. Спочатку вчителював у школі, потім став заступником директора училища №23, а з 1988 року і дотепер працює там директором (нині заклад має назву “”Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище”). Паралельно Володимир Полухін двічі обирався депутатом Заводської районної ради народних депутатів, а з 1998 року незмінно стає депутатом Запорізької міськради (депутат чотирьох скликань поспіль).

Депутат, вочевидь, вносив судову заставу за заступника міського голови Анатолія Пустоварова у справі з ймовірного розкрадання грошей при будівництві міських стадіонів. 

Третій представник “Опозиційного блоку” – це  Людмила Кругла, також освітянин – з 1978 року працювала у запорізькій середній загальноосвітній школі №46, а у 1993 році стала директрисою і займає цю посаду нині.

Фракція “Укроп”

Найбільшою за чисельністю фракцією у групі “Єднання” є фракція “Укроп”. З початку свого політичного існування у Запоріжжі (2015 рік) ця партія жорстко критикувала Володимира Буряка. 

Одним з головних відтворювачів опозиційних посилів партії був Михайло Прасол. Ось одна з його цитат, яку він промовив перед недобудованим будинком Буряка:  “Жить становиться всё дороже и дороже, а всё почему? Да потому что мэр города строит огромный дом и ему надо конечно же что? Деньги. Для того чтобы обслуживать и достроить вот этот прекрасный дворец. Примерно в тысячу квадратов. Владимир Викторович – респект и уважуха вам”.

Також депутат зазначав

“- В одном из интервью вы упрекнули Буряка в том, что он вас не слышит. И сказали: “Это группировка, которая принимает только своих”. А вы хотели, чтобы и вас приняли?

– Я не пытался войти в эту группировку и в жизни в нее не войду. Коалиции “Укропа” и “Оппоблока” быть не может априори. Я говорил о тех назначениях, о которых они говорили перед выборами, что все они будут осуществляться в результате конкурсной процедуры. Мне не нужна эта группировка. Я хочу, чтобы в нее входили нормальные, порядочные, профессиональные люди, которые имеют право быть директорами коммунальных предприятий”.

Окрім цього, Михайло Прасол дарував Володимиру Буряку торт з буряку та грошей – на честь отримання “запоріжсталівськими фірмами” підрядів на 1 млрд грн.

Також депутат подавав в суд на Володимира Буряка для визнання протиправним призначення заступників міського голови та членів виконавчого комітету. 

Поступово критика Михайла Прасола зменшувалася і, зрештою, він  увійшов у групу “Єднання”, зайнявши абсолютно протилежну  позицію:

“…Прорив , який відбувається завдяки діяльності міського голови Запоріжжя, бачу вперше за останні років п’ятнадцять…”.
“…При цьому, міський голова поза політичними пристрастями. В пріоритеті його роботи – інтереси запорожців. Головне зараз – будувати Запоріжжя разом для людей”.

“…Коли мова йде про розвиток міста, то на першому місці мають бути інтереси жителів міста, а не політичні інтереси великих партій, що керують з центру і здебільшого не розуміють реальних потреб міста. Саме тому до міжфракційної групи Володимира Буряка увійшли місцеві професіонали, що день у день працюють задля розвитку міста”.

Варто додати, Михайло Прасол активно виступав за ухвалення програми співфінансування ремонтів в будинках ОСББ. Водночас фірми пов’язані з його оточенням отримали чималу кількість підрядів на ремонт ОСББ, деякі за завищеними у два рази цінами. 

Ще одним членом фракції “Укроп” у групі “Єднання” є Олена Сідельнікова. Вона, як і Михайло Прасол, працює у адвокатській конторі “Ярослав Гришин та партнери”. Ярослав Гришин – це донедавна голова обласної організації партії “Укроп”, депутат Запорізької облради від цієї партії та один з конкурентів Володимира Буряка на виборах міського голови 2015 року.

Олена Сідельнікова подавала позов на Володимира Буряка стосовно нібито неправомірного переривання сесії міськради, а також зазначала, що він не сприймає її серйозно як депутата. Також під час обговорення питання про виділення грошей на обслуговування автомобіля Володимира Буряка, Олена Сідельнікова запропонувала міському голові їздити на велосипеді.

Помічник Олени Сідельнікової – Юрій Рябоконь – співволодіє фірмою, яка отримувала підряди на ремонт ОСББ за завищеними у сім разів цінами. Нині Юрій Рябоконь голова обласної організації партії “Укроп”.

Також Олена Сідельникова нещодавно хотіла взяти на поруки депутата-”оппоблоківця” Олександра Тищенка (працівник “Запоріжсталь”), якого підозрюють у отриманні хабара за відведення земельної ділянки.

Водночас, фракція “Укроп” у 2016 році виключила зі своїх рядів Дмитра Сірого за голосування спільно з “Опозиційним блоком”.

Олег Коломоєць входить у групу “Ветеранів АТО”, але після того як він став членом “Єднання” двоє його колег з інших фракцій покинули цю групу і вона розпалася. Коломоєць з 2013 року працює радником Спостережної ради ПАТ “Мотор Січ” (підприємство В`ячеслава Богуслаєва). Раніше працював юристом, також служив у Збройних силах України.

Олег Коломоєць очолював Координаційну раду учасників АТО при голові Запорізької ОДА. Однак згодом члени ради висловили йому недовіру – через нібито лобіювання виділення земельних ділянок людям зі свого оточення.

Депутат подавав в суд на міського голову Запоріжжя Володимира Буряка для визнання недійсним одного з розпоряджень.

У одному з інтерв’ю він зазначав

– “…Вы назвали “Оппоблок” антиукраинской и антизапорожской партией. На чем основывается ваше мнение? Просто “взагали” или вы видите в горсовете антизапорожские действия своих коллег из “Оппоблока”?

– Мое отношение к Оппоблоку, как к правопреемнику “Партии регионов”. А последняя себя продемонстрировала, как антиукраинская сила. Думаю, что во времена Януковича было слито столько украинских интересов России – полная разруха и уничтожение армии, силовых органов, спецслужб, СБУ.

Так, а в чем “антизапорожскость”?

– Если говорить о действующей команде мэрии, то в первую очередь претензии вызывает кадровая политика. Теперь это не кумовство, а корпоративная солидарность. Считаю, что это просто недопустимо”.

Також він казав

“- Есть один такой момент: не надо много обещать. Чем больше ты обещаешь, тем больше с тебя потом спросят. Владимир Викторович (Буряк, – прим. 061) последнее время очень много чего обещал. Те же аудиторские проверки – очень яркий показатель: столько было пафоса, столько обещаний и столько антуража было создано вокруг этого всего”. 

Окрім цього, Олег Коломоєць надавав зі свого депутатського фонду матеріальну допомогу своєму помічникові.

Руслан Ярошенко нині громадський інспектор “Запоріжжярибоохорони”. Водночас, відповідно до даних руху “Чесно”, він пропустив понад половину засідань комісії з питань екології Запорізької міськради. Раніше депутат працював у енергодарському комунальному підприємстві та у приватному секторі. 

Помічник Руслана Ярошенка Володимир Приладишев (також балотувався від “Укроп”) керує КП “Готель Україна” Запорізької облради. За час його керування заклад замовляв фірмі з орбіти “укропівців” ремонт холу за 1,3 млн грн.

Дмитро Тарадай з 2001 року працює в АТ “Запорізький завод феросплавів”. Нині заступник керівника плавильного цеха на цьому підприємстві. Став депутатом у 2019 році – замість померлого депутата Сергія Балашова (до цього Тарадай був у нього помічником). Варто додати, хоч Дмитро Тарадай є у депутатській групі Володимира Буряка “Єднання”, у попередніх списках відповідної партії його знайти не вдалося.

Геннадій Старцев нині пенсіонер, до обрання у міськраду був приватним підприємцем, а ще раніше, зокрема, працював продавцем, слюсарем, охоронником, вантажником, менеджером. Служив в Збройних силах України та займався волонтерством

У одному з інтерв’ю він зазначав:

“…Когда я баллотировался, часто слышал, что Буряк – хозяйственник. Ну, какой он хозяйственник? Хозяина в городе сейчас нет. У нас есть высокопоставленный визажист – вот так я могу назвать нашего мэра. Ведь все, что в Запорожье происходит – это крашенье губок…”

Згідно з даними руху “Чесно”, Геннадій Старцев пропустив більше половини засідань у міській раді. Депутат пояснював це тим, що служив в армії, їздив в АТО, та що деякий час в нього була травмована нога.

Старцев входив в групу “Ветерани АТО разом з Коломойцем і яка після таких дій розпалася.  

Також Геннадій Старцев хотів взяти на поруки депутата-”оппоблоківця” Олександра Тищенка (працівник “Запоріжсталь”), якого підозрюють у отриманні хабара за відведення земельної ділянки.

Окремо варто зазначити, фракція “Укроп” у 2016 році виключила зі своїх рядів депутата Запорізької міськради Дмитра Сірого – за те, що він проголосував одностайно з “Опозиційним блоком”. 

Михайло Прасол тоді зазначав

“…Единогласным решением исключили из фракции “Укроп” Запорожского городского совета случайного депутата Диму Серого. Крысам и предателям не место в наших рядах. Мы давно пытались разъяснить Диме, что не дадим ему решать свои шкурные Вопросы, используя зонтик партии УКРОП. Не вышло. Горбатого исправит только могила“, – написал Прасол…”

“…Самое обидное, что везде отыскивая возможность для коррупционной наживы и вступив в позорный сговор с сепарами, Серый прикрывался последнее время лозунгами в защиту “Корбана…”

“…Жди императивный мандат и не стоит тебе ходить на сессии – там тебя ждёт мусорная люстрация…”.

Нині Михайло прасол та Дмитро Сірий увійшли в одну групу – Володимира Буряка “Єднання”. Окрім цього, усі перелічені депутати-”укропівці” з групи Володимира Буряка “Єднання” і нині є членами фракції “Укроп”.

Фракція “Самопоміч”

Олег Корольов вказувався заступником міжфракійної групи “Єднання”. Тривалий час займається підприємництвом.

Під час виборів міського голови Запоріжжя 2015 року політрада “Самопомочі” підтримала опонента Володимира Буряка – кандидата від “БПП “Солідарність” Миколу Фролова, цитата:

“Об’єднання “Самопоміч” вважає, що існує відверта загроза реваншу олігархічних сил та нащадків “Партії регіонів” і зараз потрібно об’єднати свої зусилля, щоб не допустити цього”.

Також Олег Корольов захищав свого однопартійця Владислава Марченка у справі щодо ймовірного розкрадання грошей при будівництві міських стадіонів:

“…Это – нарезка разных разговоров в разное время…”, “Хочу обратиться к людям, которые следят за этой историей: потерпите, подождите реальных доказательств. Возможно, за многие высказывания вам потом будет стыдно. Когда прокуратура занимается журналистикой в соцсетях – это попахивает заказухой”.

Окрім цього, в одному з інтерв’ю депутат зазначав:

“- Назовите ваши три достижения на посту депутата городского совета.

-…Второе (задумался). Тяжело выделить, в сравнении с регламентом. Думаю, это то, что те слухи, которые ходили вокруг “Самопомощи” – что наша партия тесно сотрудничает с “Оппозиционным блоком” и на выборы мы вместе шли – в горсовете удалось доказать, что мы не вместе. Ну я надеюсь, что сейчас этот вопрос исчерпан и никто не думает, что мы с “Оппоблоком””.

Також тесть Олега Корольва отримував допомогу на лікування з міського бюджету. На запитання чому тесть одного з найзаможніших депутатів міськради отримав допомогу з бюджету, а не від родича, Корольов відповів: “Від мене грошей не беруть, радянське виховання”.

Окрім цього, депутат на одній з сесій виступив з вимогою перефарбувати паркан на Правобережному пляжі, оскільки побачив у райдужних кольорах  (у який він був пофарбований) символіку ЛГБТ спільноти. 

Олег Германюк раніше працював помічником-консультантом народного депутата Петра Сабашука. Також був депутатом міської ради впродовж 2006-2010 рр. З 2013 року працює секретарем у “Запорізькій галузевій організації роботодавців транспорту”, також є заступником директора у ТОВ “Сігма АВК”. Ця фірма отримала підрядів на 1 млн грн (зокрема і від структур міськради). Один з підрядів – це роботи для ОСББ “Водограйна-7”, яким керує Євгенія Гуразда – заступник голови Запорізької міської виборчої комісії на виборах 2015 року від “Самопоміч”.

Депутата отримував гроші на лікування з депутатських фондів, також надавав гроші зі свого депутатського фонду своєму помічникові.

Вже після вступу у групу Володимира Буряка “Єднання” Олег Германюк в одному з інтервю казав

“ – …Мені зараз більше подобається працювати з Володимиром Вікторовичем. Бо раніше – скажу відверто – я відчував тиск і його залежність від комбінату (“Запоріжсталь”). Коли він (мер) став більш вільний, у нього і риторика змінилася.

Вы считаете, что мэр у нас сегодня – нейтральный, что он отошел от зависимости (от “Запорожстали”)?

– Я це вже бачу навіть на сесіях. Раніше були проекти, на які він говорив – “Тут нема, що розглядати”. А тепер все, що подається (на сесію), все розглядається. Мені це почало подобатися”.

Олена Галкіна нині працює заступником директора Департаменту освіти та науки Запорізької міськради. Цю посаду вона зайняла у грудні 2019 року стала (у січні 2020 року Володимир Буряк запропонував депутатам об’єднатися у групу “Єднання”). До цього Олена Галкіна критикувала роботу цього Департаменту.

До обрання на посаду заступника, Олена Галкіна працювала фізичною особою-підприємцем, ще раніше менеджером у різних фірмах. Також займалася громадською діяльністю у сфері освіти та захисту тварин.

Олена Галкіна виступала на захист свого колеги по партії Владислава Марченка у кримінальній справі з ймовірного розкрадання грошей при будівництві міських стадіонів. 

Відповідно до даних руху “Чесно”, Олена Галкіна пропустила більше половини засідань у міській раді.

Фракція “Європейська солідарність” 

Єдиним представником фракції “Європейська солідарність” у групі “Єднання” є Геннадій Васильчук. З 1996 року він працює в Запорізькому національному університеті. Нині проректор з наукової роботи у цьому закладі.

На виборах міського голови 2015 року головним опонентом Володимира Буряка був Микола Фролов, який представляв партію “БПП “Солідарність” (нині “Європейська солідарність”).

Водночас, фракція “БПП “Солідарність” на початку своєї роботи у міськраді виключила зі своїх рядів депутата Ірину Клець – за спільне голосування з фракцією “Опозиційний блок”. Голова фракції Олександр Константинов тоді зазначав:

“От имени всей фракции приношу извинения нашим избирателям, избирателям, которые на выборах поддержали проукраинские, демократические силы за голосование на тот момент ещё нашего депутата”.

Відповідно до інформації з сайту Запорізької міськради, Геннадій Васильчук і нині залишається у фракції “Європейська солідарність”.

Позафракційні

Депутат Дмитро Сірий (місцем роботи вказує – фізична особа-підприємець) раніше був у фракції “Укроп”, але його звідти виключили після звинувачень у синхронному голосуванні з “Опозиційним блоком”. Його колишній колега по фракції Михайло Прасол тоді вказував:

“…Крысам и предателям не место в наших рядах. Мы давно пытались разъяснить Диме, что не дадим ему решать свои шкурные Вопросы, используя зонтик партии “Укроп”. Не вышло. Горбатого исправит только могила…”

“Жди императивный мандат и не стоит тебе ходить на сессии – там тебя ждёт мусорная люстрация”

Нині обидва депутата у спільний міжфракційній групі Володимира Буряка “Єднання”.

Окремо варто вказати, Дмитро Сірий зі свого депутатського фонду фінансував ремонт ОСББ. Роботи на деяких об`єктах виконувала теща його неформального помічника Максима Гомона. 

Також у одному з інтерв’ю Дмитро Сірий вказував: 

“…Наш мэр кое-как умеет распоряжаться казной города, но с другой стороны совершенно не умеет привлекать дополнительные деньги, которыми могут помочь народные депутаты и государственный бюджет…” 

“…По поводу мостовых переходов: жители Хортицкого и Днепровского районов по несколько часов в день тратят не на свою семью, а на ожидание в пробках. Но пока что городскую власть, судя по всему, не волнует эта проблема. Я бы на месте мэра ногами выбивал бы входные двери профильных министерств, чтобы получить какие-то деньги на продолжение работ…”

Коли ж Дмитро Сірий вступив у групу Володимира Буряка “Єднання”, його позиція змінилася:

“…Все годы нашей каденции, депутаты городского совета требовали от центральной власти возобновить строительство новых мостов, мэр города регулярно “оббивал” правительственные кабинеты – ведь город находится на грани транспортного коллапса…”

“…И мы смогли! Под давлением общественности, пристальным контролем мэра и депутатов городского совета, сегодня строительство мостов сдвинуто с мёртвой точки, хоть и о победе говорить пока рано…”.

Також Дмитро Сірий в інтерв’ю журналістам зазначав:

“– В последнее время на различных сайтах на Вас льется много грязи, в том числе обвинений в том, что на следующих выборах Дмитрий Серый выступит в роли кандидата от “Оппозиционного блока”. Как это прокомментируете?

– Это абсолютный абсурд. Лично мое мнение – “Оппозиционный блок” не имеет политического будущего и присоединяться к нему априори для меня – это предел тупости. Если я официально подниму их флаг, поставлю крест на себе, как на политике…”

У іншому інтерв’ю він також вказував:

“- Как вам Владимир Буряк и его работа?

– Я уже говорил журналистам, что если человек что-то делает, я ему пожму руку, и мне абсолютно неважно, какой над ним флаг.

Буряк – делает?

– Все познается в сравнении. Если сравнивать с Сином, то делает. Если сравнивать с моим форматом мышления и тем, как делал бы я, то наверное он отстает. Я привык идти на ногу впереди.”

Ще один позафракційний депутат – це Ніна Гурська. Вона перебувала у фракції “Опозиційний блок”, однак у серпні цього року покинула її. Раніше Ніна Гурська працювала інженером на різних підприємствах, нині – пенсіонер. 

Її помічник – Олександр Онищенко – керує ГО “Запорізька скеля”, яке тісно пов’язана з представниками комбінату “Запоріжсталь” у владі. Низка фірм, пов’язаних з вказаним ГО, отримували підряди.

Син Ніни Гурської, як постраждалий від Чорнобильської катастрофи, отримав від міськради ділянку під будівництво будинку. Також він отримав допомогу з депутатського фонду Ірини Клець. Водночас Ніна Гурська надала допомогу синові вказаної депутатки Ірини Клець.

Стосовно Ірини Клець,то вона раніше була у фракції “БПП “Солідарність”, але її виключили звідти через синхронне голосування з “Опозиційним блоком”. 

Нині Ірина Клець в одній групі “Єднання” з нинішнім членом фракції “Європейська Солідарність” Геннадієм Васильчуком.

Ірина Клець все життя пропрацювала у сфері охорони здоров’я (фельдшером, медсестрою, а потім лікарем). Нині завідувач Амбулаторії №9 КУ Центральна районна поліклініка №2 Шевченківського району.

Син Ірини Клець отримував допомогу з міського бюджету.

Тож, підсумовуючи.

Частина депутатів, під якими поставив свій підпис Володимир Буряк, вчиняла потенційно корупційні дії – роздача коштів платників податків наближеним особам, призначення на керівні посади без конкурсу чи отримання оточенням тендерів, зокрема, й з зависокими цінами. Ще частина “обранців” – пропускала сесії та комісії міськради.

Очевидно, що до групи Володимира Буряка “Єднання” увійшли лояльні депутати – його підлеглі – представники комунальної сфери: лікарі, вчителі та голова райадміністрації. Втім, неочевидно, що до цієї групи пристала й чимала кількість депутатів, які на початку своєї каденції критикували міського голову та перебували у фракціях нібито опозиційних владі. Втім, пропрацювавши 5 років у міськраді, і, отримавши місця у списку “Єднання”, їхня риторика, вочевидь, змінилася.

Олег Шемчук

Читайте також: Аналітичний бріф щодо проблем Запоріжжя напередодні місцевих виборів

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі