Запорізька екологія і що може з нею зробити влада

Зображення завантажується


Промисловість, авто, вирубка дерев, обмежена кількість парків, спалювання сміття – фактори, що впливають на життя та здоров’я кожного з нас. На всі ці речі може і має впливати міська влада , яку ми обрали. 

Вибори минули, але ми продовжуємо розповідати про компетенції влади, яку ми собі обрали. Чи не найбільш складна тема – це екологія. Депутати регулярно скаржаться, що в них немає повноважень якось впливати на забруднення в місті. Але є одне але. Так, міська рада не може взяти і “вимкнути” великий завод – “Запоріжсталь”, “Коксохім”, або “Абразивний”. Але вони мають багато важелів для “гри в довгу”. 

Що може місцева влада для покращення екології

Моніторинг і пресинг


Кожного дня ми бачимо хмари викидів з заводів та відчуваємо неприємний запах, саме тому поговоримо про повітря. Отже, закон чітко трактує, що можуть зробити обранці, аби покращити ситуацію.

Для початку, місцева влада може моніторити стан повітря й додатково встановлювати перелік забруднюючих речовин, що дозволить регулювання їх викидів. 

Міська рада може виділити гроші на станції або пункти моніторингу повітря. Станція моніторингу – це пристрій, що дозволяє здійснювати контроль та реєстрацію стану повітря, а саме показники температури, вологості, концентрації пилу та інших шкідливих речовин. Еко-станції потрібні для перевірки якості повітря, а це один з найефективніших способів захисту довкілля та здоров’я людини. Доречі, деякі партії в своїх передвиборчих програмах обіцяли встановити такі станції. Наприклад, партія “Європейської солідарності”.  Датчики допомагають стежити за концентрацією забруднювальних речовин та токсичних газів, а також дають можливість оперативно вживати необхідних заходів для покращення ситуації. 

Також, місцева влада може виділити бюджет не тільки на одну чи дві станції, а створити з декількох єдину систему, яка зводить разом дані з цієї мережі, щоб ми усі могли бачити стрибки викидів в онлайні. 

В законодавстві це формулюється, як органи місцевої влади організовують вивчення навколишнього природного середовища; забезпечують інформування населення про стан навколишнього природного середовища, функціонування місцевих екологічних автоматизованих інформаційно-аналітичних систем; здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.”.

І коли за цією системою цілком офіційно фіксується систематичне перевищення викидів, то місцева влада з цими даними може звертатися до Екологічної інспекції, Міністерства екології, та вимагати вплинути на підприємства-забруднювачі – виписати їм штраф, скасувати дозволи на викиди, змусити модернізувати виробництво. Або простіше – “делать нервы”, щоб підприємства почали розуміти, що їм дешевше і простіше менше псувати повітря.  

Зелені та промислові зони


Також, міська рада затверджує екологічні програми , проекти планування й забудови населених пунктів з урахуванням екологічних вимог, генеральні плани, зонінги та схеми промислових вузлів.
Якщо простіше – то саме депутати вирішують на сесії, де буде парк, де будет промислова зона, де буде “буфер” з дерев, які стримуватимуть пил з заводів.  До слова, “Запорізький центр розслідувань” неодноразово писав, чому важливо дотримуватись цих правил і як їх порушували в Запоріжжі. 

Й, банально, місцева влада відповідає за висадку нових дерев. В Запоріжжі майже щомісяця затверджують земельні питання й нерідко серед них трапляються питання щодо забудов. Під час підготовчих робіт спилюють дерева й кущі, але дуже рідко висаджують нові. Окрім того, зазвичай під спил йдуть багаторічні дерева, водночас саджанцям потрібно багато років, щоб вирости та виконувати свої функції “фільтру”. Відтак не тільки висадка дерев є важливою, але й контроль за вирубкою дерев також.  


Транспорт 


Міська рада може впливати ще й на викиди від транспорту. Наприклад – сприяти розвитку велоінфраструктури. Велосипеди, по-перше, екологічний транспорт й не шкодять навколишньому середовищу, по-друге, комфортна велоінфраструктура може частково полегшити й проблему відсутності достатньої кількості громадського транспорту й проблему заторів.

Невеликі застарілі маршрутки також забруднюють повітря. І влада може вимагати від автоперевізників переходити на більш екологічні моделі, або виводити більше тролейбусів чи електроавтобусів за міський кошт на лінії.  

Підсумовуючи – місцева влада може й має впливати на вирішення екологічних питань у Запоріжжі. Озеленення міста, розвиток велоінфраструктури, збільшення парків й скверів, моніторинг повітря та додаткові заходи для його очищення  – це обов’язки місцевої влади. І якщо ваш обранець, каже, що це не в його компетенції й все залежить від когось іншого, він маніпулює. До того ж, головним пунктом майже в кожній програмі політсил був саме благоустрій Запоріжжя та його екологія. Тепер після виборів ми повинні слідкувати за виконанням обіцянок та обов’язків не тільки мера, але й кожного депутата. 


Вероніка Хорольська

Читайте також: “В Україні вводять тотальний карантин” | Як партія “Батьківщина” маніпулює темою карантину і обіцяє його скасувати

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі