“Єднання” Буряка: комунальники, лояльний телеканал та підрядники міськради
Володимир Буряк знов йде на вибори, але цього разу не тільки балотується на міського голову, але й вирішив провести своїх депутатів через партію “Єднання”
Усі 5 років своєї каденції міський голова користувався прихильністю партії “Опозиційний блок”, яка отримала чимало депутатських крісел у мерії, і допомагала Володимиру Буряку ухвалювати потрібні рішення. Втім, у його нинішній, іменній партії “Єднання” сліду від до цього лояльних членів “Опоблоку” – майже не лишилося. Промисловців з групи “Метінвест” замінили здебільшого підлеглі Володимира Буряка: комунальники, працівники з різних структур мерії та лікарі.
У першій частині цієї статті ми розглянули керівництво партії “Єднання” і частину її кандидатів – нинішніх депутатів міської ради, які вирішили піти на вибори знову і зайняли місце у відповідній міжфракційній депутатській групі Володимира Буряка.
Друга ж частина статті стосуватиметься решти кандидатів цієї партії. Для зручності погрупуємо їх за сферами діяльності, і почнемо з найменшої, проте найцікавішої групи – підприємці.
Підприємці
Хоч на сайті ЦВК Юрій Доленко вирішив вказати себе лише директором ТОВ “Будівельна компанія”, слід зазначити, що він також керує ТОВ “Теплобудімпорт”. Одним з співвласників цієї фірми є Олександр Білов – батько директора Департаменту культури і туризму Запорізької міськради Сергія Білова. ТОВ “Теплобудімпорт” і низка пов’язаних з ним фірм виграли чимало підрядів від Запорізької міськради, а за місцем реєстрації “Теплобудімпорт” проводилися обшуки у справі з ймовірного розкрадання грошей при будівництві міських стадіонів.
Раніше Юрій Доленко працював заступником начальником одного з Управлінь в Департаменті житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької облдержадміністрації.
Ще одним підприємцем у списку партії “Єднання” вказується Сергій Бріцин. Раніше він співволодів ТОВ “Вега-пік” – ця фірма отримувала підряди від міськради, також її пов`язували зі згаданою вище фірмою ТОВ “Теплобудімпорт”. Окрім цього, печатки іншої фірми Бріцина – “Укрспецсвітло” знаходили під час обшуку за адресою реєстрації ТОВ “Теплобудімпорт”, яке фігурувало у справі з ймовірного розкрадання грошей при будівництві шкільних стадіонів. Також Сергій Бріцин співволодіє ТОВ “Архітектурно-конструкторське бюро “Південь-буд”, яке отримує підряди від міськради.
Олександр Онищенко – директор ТОВ “Квант-плюс”. Він також є співзасновником ГО “Запорізька скеля”, яке регулярно перемагало в конкурсі “Ми – це місто”, який проводить комбінат “Запоріжсталь”. Також співзасновниками цієї ГО були заступник міського голови, голова району та депутат. Сам Олександр Онищенко – це помічник депутатки міськради від ”Опозиційного блоку” Ніни Гурської.
Також Олександр Онищенко вказувавався представником фірми ТОВ “МК “Сфера”, яка отримала чимало підрядів від міськради.
Окрім цього, пов’язані з ГО “Запорізька скеля” фірми отримали чималу кількість підрядів, зокрема, і від Запорізької міськради. Директора однієї з цих фірм судили за завищення вартості робіт при ремонті дитсадку на третину, і він свою вину визнав.
Ще про двох Фізичних осіб-підприємців зі списку “Єднання” інформації знайти майже не вдалося – Віталій Бихкало та Яна Кучерявих. Відомо лише, що остання володіє однією з запорізьких кав’ярень.
Депутати
Наступною групою депутатів, які виявили бажання піти на вибори з Володимиром Буряком – це депутати. І тут варто зробити уточнення – у першій частині цієї статті ми вже описали основну частину нинішнього депутатського корпусу у списку партії “Єднання” – це 17 депутатів, які увійшли в однойменну групу Володимира Буряка “Єднання”. У цій частині ми опишемо лише депутатів, яких у цій групі не було.
Микола Володьков – депутат Запорізької міськради, фракція “Опозиційний блок”. На початку дев’яностих працював головою культмасової комісії профкому комбінату “Запоріжсталь”. З 1992 року керує запоріжсталівським “Палацом культури металургів”. Вочевидь, вносив заставу за заступника міського голови Запоріжжя Анатолія Пустоварова у кримінальній справі з ймовірного розкрадання грошей при будівництві міських стадіонів.
Олександр Мотренко – депутат Запорізької міськради, фракція ”Наш край”. Генеральний директор “Запорізького кабельного заводу”.
Юрій Дорошенко – депутат Запорізької міськради, фракція “Опозиційний блок”. Працював інженером на ПАТ “Запоріжсталь”, нині керує Запорізьким комунальним автотранспортним підприємством 082801 “Комунсантрансекологія”.
Підлеглі Буряка
Ще одну групу кандидатів партії Володимира Буряка склали його підлеглі – працівники з різних структур міської ради. І таких кандидатів у списку партії – більшість.
Голови районних адміністрацій у Запоріжжі
Усі голови районних адміністрацій, які вирішили піти на вибори з Володимиром Буряком, незадовго до свого призначення на відповідні посади ставали радниками чи помічниками міського голови. Ця процедура дозволила Володимиру Буряку призначати на посади потрібних людей без конкурсної процедури.
Олександр Пшеничний – голова Хортицької райадміністрації у Запоріжжі. Був депутатом міськради від “Опозиційного блоку”. На виборах 2015 року вказувався головою Хортицької районної організації “Опозиційного блоку”. До цього працював на ПАТ “Запоріжсталь” – відповідав за соціальну сферу. Також очолював молодіжну раду при міськраді.
Андрій Баєв – голова Заводської райадміністрації у Запоріжжі. На виборах 2015 року балотувався у міськраду від “Опозиційного блоку”. Раніше працював на “Запоріжсталь” начальником цеху утримання непромислових об’єктів.
Віталій Змієнко – голова Дніпровської райадміністрації у Запоріжжі. Очолює вказану адміністрацію з 2019 року. До цього працював начальником Інспекції з благоустрою Запорізької міськради.
Валерій Мостовий – голова Олександріської райадміністрації у Запоріжжі. Тривалий час займався підприємництвом; був керівником районної організації партії “Опозиційний блок” та кандидатом в депутати від цієї партії до міськради.
Окрім цього, Валерій Мостовий входив до ГО “Запорізька скеля” – пов’язані з цією організацією фірми отримали чимало підрядів, зокрема і від міськради. Сама “Запорізька скеля” регулярно перемагала у конкурсі “Ми – це місто”, який проводить комбінат “Запоріжсталь”.
Голова Вознесенівського району Олександр Ніколаєнко також є у списку партії “Єднання”, але його кандидатуру ми описували у попередній статті, оскільки він також депутат Запорізької міськради з групи “Єднання”.
Показово, що на вибори з Володимиром Буряком не пішли голови Шевченківського та Комунарського районів – Федір Майєр та Олександр Кузьмін. У Шевченківському районі розташовується підприємство В’ячеслава Богуслаєва “Мотор січ”, голова ж Комунарського району на виборах 2015 року балотувався від партії “Нова політика”, яка наближена до “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва.
Комунальники
Дмитро Веліканов – директор комунального телеканалу “Z”, раніше працював ведучим та керівником Департаменту з продажу реклами на телеканалі “TV-5”, який належить ПАТ “Запоріжсталь”.
Юрій Юрченко – продюсер телеканалу “Z”, заступник директора зі стратегічного розвитку. Також він був ведучим на згаданому телеканалі “TV-5”.
Раніше ми вже писали, що головою партії Володимира Буряка “Єднання” є головний редактор телеканалу “Z” – Олександр Коваленко. Це ЗМІ підпорядковується міськраді і комплементарно відображає роботу депутатів та міського голови.
Олексій Нікіфоров, генеральний директор КП “Водоканал”. До цього тривалий час працював у структурах “Метінвест” – на “Запоріжсталь” та “Метінвест-СМЦ”. Отримував дохід від ГО “Платформа спільних дій”, у керівництво якої входять представники з “Запоріжсталі” та “Метінвест”.
Ігор Бурчак – гендиректор “Вельтум-Запоріжжя”, яка займається вивезенням відходів. Бурчак фігурує у кримінальній справі щодо незаконного використання ділянки під звалище. Також прокуратура судилася з ТОВ “Вельтум-Запоріжжя” за передачу до статуту фірми комунального майна та ділянки під полігон.
Інші структури мерії
Віталій Лисенко – голова Інспекції з благоустрою Запорізької міськради. Раніше працював заступником начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у міськраді, також має досвід роботи у вищих закладах освіти та у Київській міській державній адміністрації.
Андрій Кресік – заступник начальника Інспекції з благоустрою Запорізької міськради.
Олексій Савицький – начальник Управління по роботі з молоддю та сім’єю Департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міськради. Також член Запорізького міського молодіжного виконкому.
Галина Субота – заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої, професійної освіти та з питань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів Служби з питань дітей Запорізької міськради.
Юлія Сардак – заступник начальника відділу персоніфікованого обліку Управління соціального захисту Комунарського району у Запоріжжі.
Світлана Давлад – директор Запорізького міського центру народної творчості та культурно-освітньої роботи “Народний дім”.
Наталя Христенко – завідувач відділення у КЗ “Центр соціальної підтримки дітей “Затишна домівка” Запорізької міськради. Також Наталія Христенко отримувала дохід від ФГ “Кривохатько В.В.” (володіє дружина колишнього нардепа Вадима Кривохатька), а чоловік Христенко працює на ПАТ “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва.
Олена Ємчицька – заступник директора “Запорізька дитяча музична школа №1”.
Анатолій Рівкін – директор ліцею “Логос”. Вже біля 30 років працює у шкільній освіті (працював також у школах № 28, №56 та у приватній школі).
Дмитро Запороженко, директор ДЮСШ “Металург”.
Олег Григор’єв – актор Запорізького муніципального театру танцю, помічник режисера. Раніше він був художнім керівником у “Кінному театрі”.
Ольга Скороход – завідувач відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Хортицького району, Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування.
Лікарі
Ця група кандидатів – теж підлеглі Володимира Буряка, але через їх кількість у списку доцільно виділити для них окрему групу.
Інна Бочарникова – головний лікар міської поліклініки №4. В одній з декларацій, лікар не вказала свого чоловіка – колишнього суддю Апеляційного суду.
Надія Севальнева – директор КНП “Міська дитяча лікарня №8”. Була депутатом 2006-2010 рр. скликання, працювала начальником Управління охорони здоров’я Запорізької міськради. Її чоловік був головним обласним санітарним лікарем.
Валентина Лихачова – директор КНП “Міська дитяча лікарня №1”. Впродовж 1990-2014 рр. була депутатом (спочатку районної ради Комунарського району Запоріжжя, а потім Запорізької міськради). Також була членом “Партії регіонів”. Виступала проти проведення ЛГБТ-прайду в Запоріжжі.
Галина Резніченко – професор кафедри акушерства і гінекології, Державний заклад “Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України”. Раніше працювала заступником начальника Управління охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації.
Дмитро Івахненко – завідувач відділення “Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги”.
Марія Галкіна – заступник директора КНП “Міська дитяча лікарня №5”.
Ганна Головко – головний позаштатний акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради.
Валерія Падафа – завідувач приймальним відділенням КНП “Міська лікарня №4”.
Ірина Дюжник – заступник директора з адміністративно-господарської роботи КНП Дитяча поліклініка №5.
Олена Головчанська – лікар-онколог загальної практики, КНП “Центр ПМСД №2”, КНП “Міська лікарня №8″ЗМР, ТОВ “Віта Центр”.
Інші
Сергій Ільченко – молодіжний мер Запоріжжя, також був керівником молодіжної організації “Запоріжсталь” та входить до ГО “Запоріжжя. Платформа спільних дій” з орбіти “Запоріжсталь”. Ця організація отримала приміщення під свій хаб від облради за цінами в 3 рази нижчими за ринкові. Також Сергій Ільченко керує Громадським союзом “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” та є заступником голови профспілкової організації “Запоріжсталь”.
Павло Юшков – Запорізький державний медичний університет, заступник ректора з перспективного розвитку. Раніше працював начальником відділу в Управлінні захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Був учасником інциденту на воді – тоді під час прогулянки на човні рибохорони колега Павла Юшкова опинився за бортом і загинув.
Олена Макайя – старший соціальний працівник Благодійної організації “БФ “Сподівання”. Вона була автором петиції “на захист Володимира Бряка від переслідувань”, яка з’явилася після обшуків в мерії. Потім з’ясувалося, що цю петицію підписало чимало комунальників або членів команди Буряка. Також Олена Макайя входить у консультативну раду внутрішньо переміщених осіб при міському голові. У 2019 році Володимир Буряк на прохання Олени Макаїй зробив дорогу біля її дому.
Марина Лісова – начальник відділу трудових відносин Управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Запорізької облради. До цього працювала начальником юридичного відділу у КП “Наше місто”, а ще раніше працювала на ПАТ “Запоріжсталь”.
Яніна Ліксунова – провідний фахівець з праці ПрАТ “Запоріжвогнетрив” (разом із “Запоріжсталь” входить у групу “Метінвест” Ріната Ахметова).
Андрій Бєляєв – командир полку Національної гвардії України, військова частина № 3029.
Галина Шемет – не працює. Вочевидь, це племінниця ветерана, який пропрацював на “Запоріжсталь” 40 років і якого нещодавно вітав Володимир Буряк.
Яна Отисько, директор відділення “Приватбанк”. Вказувалась головою Вознесенівського первинного партійного осередку політичної партії “Опозиційний блок” №5.
Тож, огляд списку партії Володимира Буряка показав, що більшість кандидатів – це нинішні підлеглі міського голови: комунальники, лікарі, голови районних адміністрації. Бізнесове ядро партії утворили керівники фірм, які отримали чимало підрядів від міськради.
Медійну складову поклали на плечі комплементарного для Володимира Буряка комунального телеканалу “Z”, який останні 5 років рясно фінансують грошима з бюджету, а точніше – з кишені платників податків.
І хоч заводський блок у партії Володимира Буряка представлений нечисельним складом (у порівнянні з нещодавно близькою йому партією “Опозиційний блок”), у “Єднанні” все одно залишилися поодинокі кандидати з групи “Метінвест” – рідної для Володимира Буряка групи – як для колишнього головного інженера ПАТ “Запоріжсталь”.
Олег ШЕМЧУК
Обговорення