Пенсійна реформа та зміни в природоохоронному законодавстві: маніпуляція від партії “Удар”

Зображення завантажується

На місцеві вибори в Запоріжжі та області зареєструвалася більше 10ти партій. Серед них є і нові, і вже відомі українцям назви. Серед останніх присутня партія Віталія Кличка “Удар”, яка також, як і всі інші, розповсюджує агітаційні матеріали. І в одній з таких брошур “Запорізький центр розслідувань” знайшов маніпуляцію.

Теза 1: Реформа пенсійної сфери

Вердикт: Маніпуляція

Доказ: По-перше, ми вкотре нагадаємо, що 25 жовтня відбудуться вибори до місцевих рад, тобто влада оновиться саме на місцях (місто, область, райони), а не в парламенті. 

По-друге, місцева влада немає ніякого відношення до реформування пенсійної сфери. 

Так, запровадженням реформ для всієї країни та впровадженням їх у життя займається саме Верховна Рада та Кабінет Міністрів. Тобто вони визначають, як реформувати систему та які зміни потрібно внести. 

І саме Пенсійна реформа зараз вже впроваджується в Україні. Щодо останніх змін, наприклад, вийшла постанова Кабінету Міністрів від 1 квітня 2020 року “Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році”. В ній йдеться про підвищення виплат, щорічний перерахунок пенсій, про одноразову грошову допомогу, та інше. 

Що ж стосується місцевої влади, то, наприклад, вона може запровадити програму допомоги пенсіонерам чи людям, які потребують підтримки. Однак на реформу місцева влада ніякого впливу не має. 

Теза 2: Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та удосконалення процедури притягнення до відповідальності за заподіяну шкоду

Вердикт: Маніпуляція

Доказ: Єдиними органами в Україні на цей момент, які можуть притягнути до відповідальності за порушення в сфері охорони навколишнього середовища на державному і місцевму рівні – є Державна екологічна інспекція, а також Національна поліція. 

Державна екологічна інспекція – це центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. В структуру Держекоінспекції України входять Центральний апарат, територіальні та міжрегіональні територіальні органи.

ДЕІ, відповідно до покладених на неї завдань, має право:

  1. залучати працівників правоохоронних органів до здійснення перевірок
  2. зупиняти транспортні (в тому числі плавучі) засоби та проводити їх огляд
  3. проводити перевірку суб’єктів господарювання щодо дотримання норм
  4. викликати громадян та посадових осіб держорганів та органів місцевого самоврядування для одержання пояснень у зв’язку з порушенням ними вимог законодавства 
  5. безперешкодно обстежувати підприємства, установи та організації під час здійснення державного нагляду
  6. доставляти осіб, які вчинили порушення законодавства з питань, що належать до її компетенції, до правоохоронних органів
  7. передавати правоохоронним органам матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення та інше. 

Тобто саме Державна екологічна інспекція є тим органом в Україні, який має право здійснювати контроль за додержанням законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, виписувати штрафи, і вона керується цілою низкою кодексів. І місцева влада, звичайно, на це немає ніякого впливу. Так само, як і на Національну поліцію, яка може отримувати інформацію від ДЕІ і вже далі діяти згідно закону. 

Що стосується саме місцевих органів, то, наприклад, в Запоріжжі є місцеві районні адміністрації, а також інспекція з благоустрою, які також мають право виписувати протоколи про адміністративні правопорушення. Однак, вони діють виключно в рамках законодавства, яке встановлює Верховна Рада. Тож про “вдосконалення процедури притягнення до відповідальності”, як пише партія “Удар”, і мови бути не може. 

Також місцева влада не може впливати на розрахунку збитків, заподіяних природному середовищу, тому що є методики розрахунку і вони вже визначені Кабінетом Міністрів та профільним міністерством. 

Що стосується Департаменту захисту довкілля при Запорізькій обласній державній адміністрації, то цей орган також може здійснювати контроль за дотримання екологічних вимог законодавства у межах визначених повноважень. Тобто департамент також діє згідно закону, як і районні адміністрації в Запоріжжі чи інспекція з благоустрою.

Висновок: Парті Віталія Кличка “Удар” обіцяє своїм виборцям на місцевих виборах реформування пенсійної сфери та вдосконалення процедури притягнення до відповідальності за заподіяну шкоду природному середовищу на що, як ми вже довели, впливати не може.

Катерина РОЖДЕСТВЕНСЬКА

Ця стаття була представлена “Запорізький центр розслідувань” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі