Хто пройшов до Запорізької міськради. Частина друга: СН, ОПЗЖ та “шаріївці”

Зображення завантажується

Цьогорічна оновлена система виборів, хоч і повільна в підрахунку, але мала б бути більш ілюстративна в розрізі розподілення голосів між кандидатами. Оскільки на цих місцевих перегонах виборці голосували не лише за партію, а й за конкретних кандидатів на своєму районі, – ми мали б побачити хто з них дійсно має більше електоральної підтримки, а не проходить у міськраду під брендом партії та через вигідне розташування у списку політсили. Втім, результати виборів показали, що і ця система не така відкрита, як хотілося б. 

Запорізька виборча комісія нарешті опублікувала результати місцевих перегонів. Система підрахунку цього року була складніша, ніж на минулих виборах, бо змінився сам процес голосування. Детально і більш наочно про ці нововедення ми писали тут, а ще стисліше – у першій частині нашого огляду. 

Також, на цьогорічних виборах у Запоріжжі виокремили 7 округів – за районами міста. Логічно, що кількість жителів у цих районах різна, до того ж кількість людей, які захотіли прийти на вибори – теж. Так, за даними ЦВК, у Заводському районі зарахували близько 12 тис. бюлетенів, в Олександрівському районі -14 тис. бюл., у Вознесенівському – 18 тис. бюл, у Хортицькому – 25 тис. бюл., у Комунарському – 26 тис. бюл., у Дніпровському – 30 тис. бюл., у Шевченківському – 33 тис. бюл. І зрозуміло, що 1000 голосів у Заводському районі та у Шевченківському районі мають різну вагу, оскільки загальна кількість зарахованих голосів у цих районах відрізняється майже у 3 рази. Тому для більшої наочності, поряд з кількістю голосів “за” кандидата ми показуватимемо скільки це відсотків від загальної кількості відданих голосів на його окрузі.

Це друга частина статті з аналізом результатів виборів до міськради і у ній ми проглянемо кандидатів від “Слуги народу”, “Опозиційної платформи – за життя” та “партії Шарія”. У першій частині ми розібрали кандидатів від “партії Володимира Буряка “Єднання”, “Європейської солідарності” та “Нової політики”.

Тож, почнемо

“Слуга народу”

Партія набрала на місцевих виборах 20%  і провела 13 депутатів у міськраду. Першим номером цієї політсили був Віталій Тишечко – багаторічний менеджер “Мотор Січ”, а нині заступник голови Запорізької ОДА. У партії були представники цього авіаційного підприємства, низка помічників нардепів, чиновники обласної влади та працівників з групи Метінвест Ріната Ахметова.

Списочники

Катерина Дорошенко 190 голосів (1,343% – Олександрівський район – загалом 14 тис. бюл.). Їй відвели 2 місце у загальноміському списку і через це вона потрапила до міськради. Фахівчиня з навчання (тренерка) у ПАТ «Запоріжвогнетрив» — це підприємство разом з ПАТ “Запоріжсталь” входять до групи “Метінвест” Ріната Ахметова. Саме представники цих підприємств на місцевих виборах 2015 року балотувалися від партії “Опозиційний блок” у Запорізьку міськраду і надалі сформували провладну коаліцію, а головний інженер ПАТ “Запоріжсталь” Володимир Буряк — став міським головою Запоріжжя.

Дмитро Гладкий238 голосів (1,297% – Вознесенівський район – загалом 18 тис. бюл.). Мав 2 окружне місце, втім не зміг набрати вагомої кількості голосів. Його розмістили на 4 місці у загальноміському списку і через це він пройшлов до міськради. Директор у Адвокатське об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери». Балотувався у нардепи від “Слуги народу”, помічник нардепа від “Слуги народу” Михайла Крячка. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Укроп”, працював юрисконсультом ПП “Вікас”.

Регіна Харченко – набрала 453 голоси (1,765% – Хортицький район – загалом 25 тис. бюл.). Мала 2 окружне місце, втім не змогла набрати вагомої кількості голосів. Її розмістили на 6 місці у загальноміському списку і через це вона пройшла до міськради. Юрисконсультка у КУ «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Запорізької обласної ради. Також працювала юрисконсультом ПП “Феміда” та інспектором на митниці. Була адвокатом у юридичній фірмі “Ярослав Гришин та партнери”, якою володіє депутат Запорізької облради від партії “Укроп” — Ярослав Гришин.

Віктор Тлєуш – набрав 495 голосів (1,645% – Дніпровський район – загалом 30 тис. бюл.). Мав 3 окружне місце, втім не зміг набрати значної кількості голосів. Його розмістили на 5 місці у загальноміському списку партії, і через це він пройшов до міськради. Директор у КЗ «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів» Запорізької облради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від “Самопомочі”, був викладачем в гідроенергетичному коледжі. Також вказувався помічником заступника голови Запорізької облради Владислава Марченка (обрався до облради від “Самопомочі”), який фігурував у справі про ймовірне розкрадання грошей при будівництві шкільних стадіонів у Запоріжжі.

Також від партії “Слуга народу” пройшов до міськради Віталій Тишечко – заступник голови Запорізької ОДА – бо він був першим кандидатом у загальноміському списку. Перший кандидат гарантовано виграє вибори, якщо партія долає 5% бар’єр, тому за нього не голосують. 

Окружні депутати

Роман Кір’янов – набрав 408 голосів (2,22% – Вознесенівський район – загалом 18 тис. бюл.). Був на 1 місці в окружному списку, і через це отримав мандат, адже не зміг особисто набрати чверть виборчої квоти. Директор спортивного комплексу ТОВ «Макро Спорт Сіті«. Помічник депутата Запорізької міськради від “Опозиційного блоку” Миколи Сіліна (останній працював на “Запоріжсталь”). Кір’янов був директором спортивного комплексу (легкоатлетичний манеж) ТОВ “Соціальні ініціативи Запоріжжя” — зі структур ПАТ “Запоріжсталь”. Нині цей комплекс викупила мережа «Sport-Life” і Кір’янов залишився там керівником.

 Ольга Гордієнко – набрала 549 голосів (1,66% – Шевченківський район – загалом 33 тис. бюл.). Була на 5 окружному місці. Завідувачка гастроентерологічним відділенням у КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради.

Сергій Дергачов – набрав 585 голосів (2,28% – Хортицький район – загалом 25 тис. бюл.). Був на 3 окружному місці. Помічник народного депутата від “Слуги народу” Євгена Шевченка.

Катерина Грицай – набрала 614 голосів (2,04% – Дніпровський район – загалом 30 тис. бюл.). Була на 5 окружному місці. Фізична особа-підприємець, адвокатеса. Працювала юристом у КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня” та у офтальмологічній клініці “Візус”.

Кирило Нерянов – набрав 627 голосів (2,08% – Дніпровський район – загалом 30 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці. Директор у КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від “Радикальної партії Олега Ляшка”.

Інна Пенчук – набрала 630 голосів (2,38% – Комунарський район – загалом 26 тис. бюл.). Була на 3 окружному місці. Завідувачка кафедри журналістики та української філології у Класичному приватному університеті. Засновниця дитячої телешколи, ведуча однієї з передач на комунальному телеканалі “Z”, голова громадської організації «ТРАП» (питання підтримки дітей, молоді та соціально незахищених верств населення). З 2010 року на всіх виборах балотувалася від партії “Сила людей”.

Ірина Кулєш – набрала 869 голосів (3,38% – Хортицький район – загалом 25 тис. бюл.). Була на 1 окружному місці. Медична директорка, завідувачка відділенням у КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької облради.

Анатолій Куртєв – набрав 1238 голосів (3,75% – Шевченківський район – загалом 33 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці. Керівник (начальник) КУ «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи» Запорізької облради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Укроп”.

“Опозиційна платформа – за життя”

Цю партію на вибори повів Володимир Кальцев, який на минулих виборах був лідером партії “Наш край”. Остання на минулих виборах отримала 6 мандатів у міськраді і увійшла у так звану “провладну коаліцію” з “Опозиційним блоком” та “Новою політикою”, які допомагали Володимиру Буряку ухвалювати рішення. Володимир Кальцев на парламентських виборах обрався до Верховної Ради саме від “ОП-ЗЖ”. 

Списочники

Геннадій Криворученко – набрав 102 голоси (0,309% – Шевченківський район – загалом 33 тис. бюл.). Йому визначили 6 місце у загальноміського списку партії і це дозволило йому пройти у міську раду. Геннадій Криворученко вказується заступником директора у ТОВ  «Компанія «Александр», повязаною з братами Кальцевими.

Тетяна Ярмощук – набрала 312 голосів (1,03% – Дніпровський район – загалом 30 тис. бюл.). Хоч у неї було 3 окружне місце, вона не змогла набрати вагомої кількості голосів. Але її розмістили на 3 місці у загальноміському списку партії і через це вона потрапила до міськради. Тетяна Ярмощук працює директоркою у КНП «Госпіталь ветеранів війни» Запорізької обласної ради.

Також від партії “ОП-ЗЖ” пройшов до міськради Володимир Кальцев, бо він був першим кандидатом у загальноміському списку. Перший кандидат гарантовано виграє вибори, якщо партія долає 5% бар’єр, тому за нього не голосують. Очевидно, Володимир Кальцев поступиться місцем іншому кандидатові, оскільки працює народним депутатом.

Окружні депутати 

Олександр Курніков – набрав 382 голоси (1,44% – Комунарський район – загалом 26 тис. бюл.). Був на 2 окружному місці. Керівник ГО «Боксерський клуб «Беркут», також колишній начальник штабу “Беркут” Головного управління МВС у Запорізькій області, очолює обласну громадську організацію “Рада ветеранів спецпідрозділу “Беркут” МВС України. Директор охоронної фірми “Вимпел-фаворит” (отримало підрядів на 560 тис. грн) та охоронник митрополита Запорожского и Мелитопольского Луки.

Роман Таран – набрав 598 голосів (2,33% – Хортицький район – загалом 25 тис. бюл.). Був на 3 окружному місці. Працює заступником директора у Товариство «Александр Дівелопмент» (цю фірму зазначав у своїй декларації Володимир Кальцев). Роман Таран також депутат Запорізької міськради від партії “Наш край”. Раніше був секретарем Запорізької міськради, депутатом від “Партії Регіонів” та директором комунального підприємства «Запорізьке міське інвестиційне агентство».

Віталій Несмашний – набрав 641 голос (1,94% – Шевченківський район – загалом 33 тис. бюл.). Був на 3 окружному місці. Працює начальником з логістики Державного підприємства «Івченко-Прогрес». Помічник нардепа Володимира Кальцева.

Микола Ярмощук – набрав 762 голоси (4,15% – Вознесенівський район – 18 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці. Директор КЗ «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівського молоді». До цього тривалий час працював у школах, також був заступником голови Запорізької ОДА, помічником нардепа Сергія Кальцева та депутатом Запорізької облради від Партії Регіонів. Ярмощук також був директором Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації, але його звільнили внаслідок люстрації (бо він був заступником голови ОДА більше року за час президента Віктора Януковича). Однак нещодавно він це оскаржив у суді першої інстанції, і ОДА зобов’язали поновити його на посаді.

Денис Симаков – набрав 779 голосів (5,5% – Олександрівський район – загалом 14 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці. Заступник директора у Запорізька загальноосвітня школа I-III ступенів №15 Запорізької міської ради. Був помічником Володимира Кальцева як депутата Запорізької міськради та зараз помічник як нардепа.

Олександр Кияниця – набрав 801 голос (2,66% – Дніпровський район – загалом 30 тис. бюл.). Був на 4 окружному місці. Директор ТОВ «Медінтранс» (фірмою володіє ТОВ “Александр С”, яке зареєстровано за однією адресою з фірмами Кальцевих). На міських виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”, значився помічником депутата Запорізької облради Сергія Кальцева.

Артур Кіжнер – набрав 846 голосів (3,19% – Комунарський район – загалом 26 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці. Фізична особа-підприємець, його дружина працює в в Управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради у Комунарському районі. Особа з ПІБ Кіжнер Артур Олегович підписувала петицію в підтримку будівництва торгово-розважального центру Кальцева.

Василь Полюсов1002 голоси (3,9% – Хортицький район – загалом 25 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці. Директор ТОВ «Мотор інвест груп» — фірма займається пасажирськими перевезеннями. Депутат Запорізької міськради від партії “Наш край” (до цього також декілька разів був депутатом цієї ради). Сергій Кальцев висував кандидатуру Василя Полюсова на посаду комунального підприємства “Запоріжзеленхоз”.

Валентин Зарва – набрав 1112 голосів (3,37% – Шевченківський район – загалом 33 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці. Фахівець з найму робочої сили у повному товаристві «Ломбард «Перший» ТОВ «Мікрофінанс і компанія». Помічник нардепа Володимира Кальцева. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”. Керує Запорізьким міським об’єднанням Української спілки ветеранів Афганістану.

Людмила Огороднік – набрала 1131 голос (3,75% – Дніпровський район – загалом 30 тис. бюл.). Була на 1 окружному місці. Начальниця дитячого оздоровчого комплексу «Чайка» ПАТ «Запоріжтрансформатор». Була депутатом Запорізької міськради від “Партії регіонів”.

“Партія Шарія”

У цій партії всі кандидати пройшли від загальноміського списку, оскільки не змогли набрати достатньої кількості голосів на округах. Анатолій Шарій – це політичний блогер.

Олексій Вівчарюк – набрав 431 голос (1,67% – Хортицький район – загалом 25 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці, але пройшов від загальноміського списку (вочевидь, йому не вистачило голосів за партію на окрузі). Тимчасово не працює.

Віктор Філас – набрав 506 голосів (1,91% – Комунарський район – загалом 26 тис. бюл.). Був на 1 окружному місці, але 1ого розташували на 4 місці у загальноміському списку (вочевидь, йому не вистачило голосів за партію на окрузі). Працює доцентом кафедри у Хортицькій національній академії.

Пелагея Шумейко – набрала 701 голос (2,33% – Дніпровський район – загалом 30 тис. бюл.).  Була на першому окружному місці, але пройшла від загальноміського списку, де їй відвели 3 місце – їй не вистачило голосів за партію на окрузі, щоб набрати одну квоту. Працює лікарем-терапевтом у КНП “Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги” Запорізької облради. До цього працювала у КУ “Запорізькому обласному  клінічному наркологічному диспансері”. Вже більше року Пелагея Шумейко шукає роботу лікаря-терапевта. Водночас наприкінці 2019 року зробила пожертву “партії Шарія”.

Сергій Нікулін – набрав 755 голосів (2,29% – Шевченківський район – загалом 33 тис. бюл.). Був на першому окружному місці, але пройшов від загальноміського списку, де посідав 2 місце – на його окрузі теж не вистачило голосів на одну квоту для партії. Працює керівником програми партійного будівництва ПП “Партія Шарія”, був головою штабу партії у Житомирі. 

Також від “партії Шарія” до міськради пройшов її перший номер – Віталіна Яковлєва – медична сестра в КУ Міська лікарня № 9 Запорізької міськради. Перший кандидат гарантовано виграє вибори, якщо партія долає 5% бар’єр, тому за нього не голосують.

А тепер перейдемо до висновків щодо результатів розглянутих партій.

Найменше голосів серед кандидатів своїх партій набрали: Катерина Дорошенко – 190 голосів (“Слуга народу”), Геннадій Криворученко – 102 голоси (“ОП-ЗЖ”), Олексій Вівчарюк – набрав 431 голос (“партія Шарія”). Найбільшу кількість голосів набрали: Анатолій Куртєв – 1238 голосів (“Слуги народу”),  Людмила Огороднік – набрала 1131 голос (“ОП-ЗЖ”), Сергій Нікулін – набрав 755 голосів (“партії “Шарія”).

Втім, у відсотковому вираженні (від загальної кількості голосів на окрузі) результати дещо відрізняються. Так, хоч Катерина Дорошенко і набрала 190 голосів, у відсотковому вираженні – це 1,343%. Водночас Дмитро Гладкий набрав 238 голосів (1,297%). Людмила Огороднік набрала 1131 голос (3,75%), а Денис Симаков – 779 голосів, втім у відносному вираженні – це 5,5%. Пелагея Шумейко отримала 701 голос (2,33%), а Сергій Нікулін – 755 голосів (2,29%).

Загальні висновки

Висновок 1. Переможцями здебільшого стали кандидати, які початково отримали виграшні позиції – високі місця в окружному та у загальноміському списках. Виключенням стали 6 кандидатів: Ольга Гордієнко (Слуга народу, 549 голосів, 5 окружне місце), В’ячеслав Зайцев (ЄС, 566 голосів, 8 окружне місце), Катерина Грицай (Слуга народу, 614 голосів, 5 окружне місце), Олег Коломоєць (Єднання, 617 голосів, 6 окружне місце), Надія Севальнєва (Єднання, 621 голос, 5 окружне місце), Олександр Кияниця (ОП-ЗЖ, 801 голос, 4 окружне місце), Михайло Молчанов (Нова політика, 1593 голоси, 6 окружне місце). Ці кандидати набрали непогану кількість персональних голосів, що дозволило їм просунутися вгору окружним списком і отримати голоси партії на районі.

Майже третина обраних депутатів – 24 кандидати – потрапили до міськради від загальноміських списків партій. З них – 6 кандидатів – були закріплені першими номерами в списках партії (гарантовано проходять, якщо партія набирає більше 5% голосів).

Висновок 2. Система з квотою 2171 голос за мандат стала занадто складним завданням для районів-округів з порівняно меншою кількістю населення. Так, на цих виборах ЦВК зарахувала у Заводському районі близько 12 тис. бюлетнів, і від цього округу (тут і далі маються на увазі маються депутати, що обралися за округами, а не від загальноміскього списку) обрався лише один депутат. Така сама послідовність зберігається надалі: Олександрівський – 14 тис. бюл. – 3 депутати, Вознесенівський -18 тис. бюл. – 5 депутатів, Хортицький – 25 тис. бюл. – 7 депутатів, Комунарський – 26 тис. бюл. – 6 депутатів, Дніпровський – 30 тис. бюл. – 8 депутатів, Шевченківський – 33 тис. бюл. – 10 депутатів.

Серед усіх кандидатів, квоту (2171 голос) за персональними окружними голосами набрав лише один – Микола Бєлий.

Висновок 3. Микола Бєлий є лідером за абсолютним показником, за  кількістю набраних голосів – 2286. Втім у відносному підрахунку (у відсотках від загальної кількості зарахованих бюлетенів на районах) – він опинився на 3 місці – з результатом 7,59%. Його обігнали Володимир Полухін (8,11%) та Михайло Прасол (9,72%), хоч вони мали 989 та 1784 голоси відповідно. 

Усі ці три депутати активно працювали на своїх округах всю минулу каденцію і отримали зараз “дівіденди”

Олег ШЕМЧУК

Читайте також: “Єднання”, “ЄС” та “Нова політика” — хто з депутатів отримав найбільше голосів і чому не все так однозначно

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі